• "Adolat va Qudrat timsoli" – Amir Temur tavalludining 689 yilligiga bagʻishlangan maʼnaviy-maʼrifiy tadbir
"Adolat va Qudrat timsoli" – Amir Temur tavalludining 689 yilligiga bagʻishlangan maʼnaviy-maʼrifiy tadbir
"Ipak Yo'li Innovatsiyalar Universiteti"
Ipak Yo‘li Innovatsiyalar Universiteti talaba-yoshlari ishtirokida, Olmaliq shahar Axborot-kutubxona markazi, Olmaliq shahar 14-Harbiy kaloniya  bo‘linmasi xodimlari hamda 22-umumta’lim maktabi o‘quvchilari bilan hamkorlikda buyuk sarkarda va sohibqiron Amir Temur tavalludining 689 yilligiga bag‘ishlangan “Adolat va Qudrat timsoli” nomli ma’naviy-ma’rifiy tadbir bo‘lib o‘tdi.
Tadbir davomida Amir Temurning hayoti, tarixiy merosi va davlat boshqaruvidagi adolatparvarlik tamoyillari haqida fikrlar bildirildi. Shuningdek, universitet Yoshlar ittifoqi koordinator va talabalari tomonidan Sohibqiron Amir Temur hayotiga bag‘ishlangan sahna ko‘rinishlari namoyish etilib, yig‘ilganlarda katta taassurot qoldirdi.
Mazkur tadbir yoshlar qalbida vatanparvarlik, tarixiy xotiraga hurmat va milliy g‘urur tuyg‘ularini mustahkamlashga xizmat qildi.

• «Символ справедливости и могущества» – духовно-просветительское мероприятие, посвящённое 689-летию со дня рождения Амира Темура
«Символ справедливости и могущества» – духовно-просветительское мероприятие, посвящённое 689-летию со дня рождения Амира Темура
Университет инноваций «Шёлковый путь»
В Университете инноваций «Шёлковый путь» прошло духовно-просветительское мероприятие под названием «Символ справедливости и могущества», посвящённое 689-летию со дня рождения великого полководца и Соҳибкирона Амира Темура. В мероприятии приняли участие студенты университета, сотрудники Информационно-библиотечного центра города Алмалык, представители 14-й военной колонии города Алмалык, а также учащиеся 22-й общеобразовательной школы.
В ходе мероприятия были высказаны мысли о жизни Амира Темура, его историческом наследии и принципах справедливости в государственном управлении. Также координатор Союза молодежи университета и студенты представили сценические постановки, посвящённые жизни Соҳибкирона Амира Темура, которые оставили глубокое впечатление на присутствующих.
Данное мероприятие послужило укреплению в сердцах молодёжи чувств патриотизма, уважения к исторической памяти и национальной гордости.