Uch avlod — bir maqsad, bir ruh, bir yo‘l!
Bugun Ipak yo‘li innovatsiyalar universitetida "Avlodlar Davomi – Ilm, Tarbiya, Or-Nomus" mavzusida ezgu an’ana tusini olgan “Uch avlod uchrashuvi” bo‘lib o‘tdi.
Tadbir doirasida:
- Uzoq yillar xalq xizmatida bo‘lib, hayotiy tajribasi bilan ibrat bo‘layotgan mahalla faxriylarimiz,
universitetimizning yuksalishida jonbozlik ko‘rsatayotgan ilmli va fidoyi o‘rta yosh vakillari, ilm yo‘lida izlanayotgan, orzulari katta, Yoshlar ittifoqi koordinatorlari, intiluvchan va iqtidorli yoshlar bir davrada jam bo‘lishdi.
- Tadbir davomida yurakka yetib boradigan so‘zlar, samimiy xotiralar, hayotiy saboqlar va yoshlar uchun motivatsion maslahatlar yangradi. Faxriylar tajribasi, o‘rta avlodning fidoyiligi va yoshlarning g‘ayrati — bu uchlik taraqqiyotimizning tayanchi ekanligi yana bir bor isbotini topdi.
- Bunday uchrashuvlar avlodlar o‘rtasidagi ruhiy ko‘prikni mustahkamlab, qadriyatlarimizni yosh avlod qalbiga singdirishga xizmat qiladi.

Три поколения — одна цель, один дух, один путь
Сегодня в Университете инноваций «Шёлковый путь» состоялась встреча «Связь поколений — Знание, Воспитание, Честь», которая приобрела статус доброй традиции в формате «Встреча трёх поколений».
В рамках мероприятия:
• За одним кругом собрались уважаемые аксакалы махалли, долгие годы посвятившие служению народу и ставшие примером своей жизненной мудростью, представители среднего поколения — образованные и преданные делу специалисты, активно участвующие в развитии университета, а также молодёжь с большими мечтами — координаторы Союза молодёжи, инициативные и талантливые студенты.
• В ходе встречи прозвучали проникновенные слова, искренние воспоминания, жизненные уроки и мотивирующие советы для молодёжи. Было ещё раз подчеркнуто, что опыт старшего поколения, преданность среднего и энергия молодёжи являются прочной опорой нашего прогресса.
• Подобные встречи укрепляют духовную связь между поколениями и способствуют передаче национальных ценностей в сердца молодого поколения.