Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligining 382-sonli buyrug‘iga muvofiq, Ipak Yo‘li Innovatsiyalar Universitetida “Ma’rifat ulashib” loyihasi doirasida ijodiy uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Uchrashuvda O‘zbekiston Yozuvchilar uyushmasi a’zolari — taniqli shoir va adiblar, yozuvchilar ishtirok etishdi. Tadbir davomida ijodkorlar o‘z hayotiy tajribalari, ijodiy izlanishlari hamda yoshlar bilan ma’naviy-ma’rifiy mavzularda suhbatlashishdi.
✍️ Bunday uchrashuvlar talabalarda kitobxonlik madaniyatini yuksaltirish, adabiyotga bo‘lgan qiziqishni oshirish hamda ijodiy fikrlashni rivojlantirishga xizmat qiladi.

🔹 Творческая встреча в рамках проекта "Просвещение"
В соответствии с приказом Министерства высшего образования, науки и инноваций No382, в Университете инноваций "Шелковый путь" в рамках проекта "Просвещение" состоялась творческая встреча.
Во встрече приняли участие члены Союза писателей Узбекистана - известные поэты и писатели. В ходе мероприятия творческие деятели поделились своим жизненным опытом, творческими изысканиями и обсудили с молодежью духовно-просветительские темы.
✍️ Такие встречи служат повышению культуры чтения у студентов, повышению интереса к литературе и развитию творческого мышления.