• "Tashabbusimiz, iqtidorimiz, kuch qudratimiz – Vatan uchun!” shiori ostida "Yoshlar sayli
O'zbekiston yoshlar ittifoqi Toshkent viloyati Kengashi tomonidan Nurafshon shahridagi Yoshlar markazi binosida milliy urf-odat va an’analarni targ‘ib etgan holda “Tashabbusimiz, iqtidorimiz, kuch qudratimiz – Vatan uchun!” shiori ostida "Yoshlar sayli" o'tkazildi.
Saylda  Ipak yo‘li innovatsiyalar universiteti Yoshlar ittifoqi yoshlar yetakchisi, koordinatorlar hamda faol talaba-yoshlar ishtirok etdi.
Bayramona tarzda o'tgan tadbirda talaba-yoshlar tomonidan katta doshqozonda osh damlanib, dasturxonlarga tortildi. To'kin dasturxon yozilib, yoshlar bir davra atrofida jam bo'ldilar.
Bayram so'ngida turli sport musobaqalari hamda sahna namoyishlaridan 1-, 2- va 3-o'rinlarni qo'lga kiritgan hamda faol qatnashgan yoshlarga O'zbekiston yoshlar ittifoqi Toshkent viloyati Kengashi raisining tashakkurnoma va esdalik sovg'alari topshirildi.

«Наша инициатива, наш талант, наша сила — во имя Родины!»,
По инициативе Совета Союза молодёжи Узбекистана Ташкентской области в здании Молодёжного центра города Нурафшон прошёл праздник «Ярмарка молодёжи» под девизом «Наша инициатива, наш талант, наша сила — во имя Родины!», направленный на популяризацию национальных обычаев и традиций.
В мероприятии приняли участие лидер молодёжи и координаторы Союза молодёжи Университета инноваций «Шёлковый путь», а также активные студенты.
Праздник прошёл в торжественной атмосфере: студенты приготовили плов в большом казане и угощали всех собравшихся. Был накрыт щедрый дастархан, молодёжь собралась в дружеском кругу.
В завершение праздника активные участники, а также победители спортивных соревнований и сценических выступлений, занявшие 1-е, 2-е и 3-е места, были награждены благодарственными письмами и памятными подарками от имени председателя Совета Союза молодёжи Узбекистана Ташкентской области.