Yangi O‘zbekiston armiyasi – mamlakat tayanchi, xalqimiz faxri
Olmaliq shahar harbiy qism harbiy xizmatchilari hamda Olmaliq shaharda joylashgan Ipak Yo‘li Innovatsiyalar Universitetida 14-yanvar – “Vatan himoyachilari kuni” bayrami munosabati bilan “Yangi O‘zbekiston armiyasi – mamlakat tayanchi, xalqimiz faxri” shiori ostida katta ma’naviy-ma’rifiy tadbir bo‘lib o‘tdi. Ushbu tadbir yurtimiz tinchligi va osoyishtaligini ta’minlayotgan harbiy xizmatchilarimizning jasorati va fidoyiligini ulug‘lash, yoshlar qalbida vatanparvarlik tuyg‘usini kuchaytirish maqsadida tashkil etildi.
Tadbirda so'z olganlar milliy armiyamiz kuch-qudrati, unda yaratilayotgan keng imkoniyatlar, yoshlarni barkamol kamol topishidagi olib borilayotgan islohotlar haqida batafsil ma'lumotlar berib o'tdi.
Bayramona tadbir davomida Vatanni madh etuvchi kuy-qo'shiqlari, faxriy qorovulning ko‘rgazmali chiqishlari yoshlar qalbida Vatanga muhabbat, harbiylik kasbiga hurmat tuyg'ularini yanada oshirdi.

Новая армия Узбекистана – опора страны, гордость нашего народа
В воинской части города Олмалика состоялось большое культурно-просветительское мероприятие под девизом «Новая армия Узбекистана – опора страны, гордость нашего народа» в честь Дня защитников Отечества, который отмечается 14 января. В мероприятии приняли участие военнослужащие военной части города Олмалика и студенты Университета инноваций «Шелковый путь». Это мероприятие было организовано с целью прославления мужества и самоотверженности наших военнослужащих, обеспечивающих мир и спокойствие в нашей стране, а также для усиления чувства патриотизма у молодежи.
Выступавшие на мероприятии подробно рассказали о силе и мощи нашей национальной армии, о широких возможностях, создаваемых в ней, а также о проводимых реформах, направленных на всестороннее развитие молодежи.
В ходе праздничного мероприятия патриотические песни и выступления почетного караула еще больше усилили чувства любви к Родине и уважения к военной профессии среди молодежи.