O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2025 yil 14 fevraldagi PQ-61-sonli  qarori ijrosini ta'minlash maqsadida Ipak yo‘li innovatsiyalar universitetida “Kelajakka qadam” dasturi doirasida talabalar uchun yangi formatda seminar tashkil etildi.
- Seminar biznes-rejalar taqdimoti va networking shaklida o‘tkazildi.
- Olmaliq shahridagi bank tizimi vakillari — Ergasheva G., Risboyeva N., va Xakimova N. seminarda ishtirok etib,  biznes rejalarni baholash va loyihalarni qo‘llab-quvvatlash mexanizmlari bo‘yicha qizg‘in munozara olib borishdi.
- Seminarda universitet rektori Q.R. Qodirov, o‘quv ishlari bo‘yicha prorektor N.T. Sobirova, marketing bo‘limi boshlig‘i N. Narimbetova faol ishtirok etdi.
Tadbir moderatori sifatida Mizakulov M. samarali tashkilotchilikni ta'minladi.
Ishonchimiz komilki, bu kabi tadbirlar bitiruvchilarni mehnat bozoriga tayyorlashda muhim o‘rin tutadi va ularning muvaffaqiyatli faoliyatiga poydevor bo‘ladi.

Новый подход к трудоустройству: семинар «Шаг в будущее»
В целях реализации постановления Президента Республики Узбекистан № PQ-61 от 14 февраля 2025 года в Университете инноваций «Шёлковый путь» в рамках программы «Шаг в будущее» был организован семинар нового формата для студентов.
• Семинар прошёл в формате презентаций бизнес-планов и networking-встречи.
• В мероприятии приняли участие представители банковской системы города Алмалык — Эргашева Г., Рисбоева Н. и Хакимова Н., которые провели активную дискуссию по вопросам оценки бизнес-планов и механизмам поддержки проектов.
• В семинаре также приняли активное участие ректор университета К.Р. Кодиров, проректор по учебной работе Н.Т. Собирова и начальник отдела маркетинга Н. Наримбетова.
Модератором мероприятия выступил Мизакулов М., обеспечив высокий уровень организационной работы.
Мы уверены, что подобные мероприятия играют важную роль в подготовке выпускников к рынку труда и служат основой для их успешной профессиональной деятельности.