"Ipak Yo'li Innovatsiyalar Universiteti"
uyushmalari Federatsiyasi Toshkent viloyati Kengashi hamda O'zbekiston Respublikasi Yoshlar ishlari agentligi Toshkent viloyati boshqarmasi bilan hamkorlikda "O'zbekiston kasaba uyushmalari Federatsiyasi Toshkent viloyati Kengashi tizimida 2025-yilda yoshlarga oid davlat siyosatini
amalga oshirish yuzasidan chora-tadbirlar dasturi" asosida
"Salomatlik sari" shiori ostida yurish marafoni!
Bugun, 7-aprel – Butunjahon salomatlik kuni munosabati bilan Nurafshon shahrida “Salomatlik sari” shiori ostida yurish marafoni tashkil etildi. Ushbu marafonda “Ipak Yo‘li Innovatsiyalar Universiteti” faol talaba-yoshlari ham Yoshlar yetakchisi Xo‘janazarova Malohat boshchiligida ishtirok etmoqda.
Sog‘lom turmush tarzini targ‘ib qilish va jismoniy faollikni oshirish maqsadida tashkil etilgan ushbu tadbir barcha ishtirokchilarga ko‘tarinki kayfiyat ulashmoqda!

прошёл марафон ходьбы под девизом "К здоровью!"
В рамках Программы мероприятий по реализации государственной молодежной политики в системе Совета Федерации профсоюзов Ташкентской области на 2025 год, разработанной в сотрудничестве с Советом Федерации профсоюзов Узбекистана по Ташкентской области, Советом Союза молодежи Узбекистана по Ташкентской области и Управлением агентства по делам молодежи Республики Узбекистан по Ташкентской области,
Сегодня, 7 апреля — в честь Всемирного дня здоровья в городе Нурафшан был организован марафон ходьбы под девизом «К здоровью!». В этом мероприятии приняли активное участие инициативные студенты Университета инноваций Шёлкового пути во главе с молодежным лидером Малохат Хужаназаровой.
Мероприятие, направленное на пропаганду здорового образа жизни и повышение физической активности, подарило всем участникам отличное настроение!