PF-199-sonli Farmoni ijrosi bo‘yicha
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2023-yil 23-noyabrdagi “Yashil makon” umummilliy loyihasini izchil amalga oshirish orqali ekologik barkarorlikni ta’minlash chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi PF-199-sonli Farmoni ijrosi bo‘yicha Olmaliq shahrida joylashgan Ipak yo‘li innovatsiyalar universiteti jamoasi va talabalar bilan birgalikda joriy yilning 9-noyabr kuni soat 14:00da o‘tkazilgan “Yashil makon” umummilliy loyihasi doirasida umumrespublika marafonida faol qatnashdi.
O‘tkazilgan ushbu marafonda Universitet professor-o‘qituvchilari, ishchi-xodimlari, Yoshlar ittifoqi boshlang‘ich tashkiloti yetakchilari, iqtidorli talaba-yoshlar ishtirok etishdi. “Yashil makon” umummiliy  loyihasi doirasida, universitetda turli xildagi manzarali ko‘chatlar ekildi.

Соответствии с указом PF-199
Указом Президента Республики Узбекистан от 23 ноября 2023 года "О мерах по обеспечению экологической устойчивости через последовательную реализацию общенационального проекта 'Зеленое пространство'" в соответствии с указом PF-199, команда и студенты “Ipak Yoʻli Innovatsiyalar Universiteti”, расположенного в городе Олмалик, активно участвовали в республиканском марафоне в рамках общенационального проекта "Зеленое пространство", который состоялся 9 ноября текущего года в 14:00.
В данном марафоне приняли участие профессора и преподаватели университета, сотрудники, руководители первичной организации Союза молодежи, а также талантливые студенты. В рамках общенационального проекта "Зеленое пространство" в университете были высажены различные декоративные саженцы.